מאכלים מרוקאיים

מאכלים מרוקאיים 2018-01-21T10:03:19+02:00

מאכלים מרוקאיים

מאכלים מרוקאיים הם מאכלים מאוד מגוונים ומתובלים. המטבח המרוקאי מושפע מארצות אירופה ומארצות אפריקה, בשל המצאותה של מרוקו בשתי היבשות האלה. ובשל כך קיים בו עושר של תבלינים ירקות בשר.

במאכלים מרוקאיים, התבלינים, שבעיקר משתמשים בהם הם: זעפרן, כורכום, כמון. המון עשבי תיבול כמו: פטרוזיליה, כוסברה, סלרי ונענע. השום הוא מתבל ידוע. מאכלים מרוקאיים אוהבים שפע. כמו שאמרנו, תמצאו בהם הרבה ירקות הרבה בשר, והכל מהכל.

הבית המרוקאי אוהב אוכל והמון. האירוח המרוקאי מתבסס בעיקר על האוכל והארוחות שהוא מציע. בפתיחות והחמימות שלו, לתת מהכל והרבה.

מאכלים מרוקאיים ידועים לכל, הם בעיקר הקוסקוס, הדג המרוקאי החריף. נהוג לחשוב כי מאכלים מרוקאיים יש בהם המון חריפות, אבל ניתן לקרוא לזה בעיקר : פיקנטיות. שוב, בגלל שפע התבלינים הצפון אפריקאיים בעיקר.

מאכלים מרוקאיים, אנו נוטים יותר לשמוע עליהם בזמן החגים. לכל חג יש את המאכל המרוקאי המאפיין אותו, ובכל בית מרוקאי זה שונה. בעיקר בשל מסורות משפחתיות שמשיכות מדור לדור. למשל, נהוג בערב יום הכיפורים להכין מרק קטניות שנקרא " חרירה" המרק הזה מאוד משביע לאורך זמן, ויש בו המון קטניות וסוגי מאכלים ש" מחזיקים" אותנו שבעים לאורך זמן. בוודאי שיש את המימונה שהוא כולו חג מרוקאי,  שם המתוקים מנצחים. מאכלי המימונה ידועים במתיקותם כמו המאכלים המרוקאיים בכלל, שהדבש מנצח שם לא רק במופלטה, אלא בעיקר בעוגיות התבולות דבש. בקיצור חג שמעלים בו המון קלוריות….. וזה באמת שדבר שנעדר בחג הזה, לא דואגים לבריאות….

מאכלים מרוקאיים ידועים לציון גם בכל מיני ארועים בחיי המשפחה. כמעט בטוח, שאף אחד, שהוא לא מהעדה המרוקאית שמע על מנהג של הכנת ספינג',  אלה הסופגיות המתוקות,  בזמן שיוצאת שן חדשה לרך הנולד. וכמובן שזה מלווה בערב חגיגה עם מוזמנים ועוד מתוקים… אבל הספינג' משמש שם המאכל העיקרי.

ערבי שישי אצל בבית המרוקאי ידועים בסדר קבוע של סלטים, הדג התטובל בחלה, מנה עיקרית ותוספות. ולפינוק הסופי, תה בכוסות זכוכית קטנות מתוק, מלא בנענע בקומקום המעוצב עם עוגיות מרוקאיות שנטבלות בו.

אז לסיום, אנו הולכים להציג בקטגוריה הזו של האתר את מיטב המאכלים הידועים והטעימים שדרושה יד מלאת ניסיון ואהבה לצורך הכנת מאכלים מרוקאיים מנצחים, שרק נלמד מהם יותר ויותר.

אז מה נשאר לנו לברך, בשלו תיהנו ו"תרבחו ותסעדו".

קדימה, בואו תתחילו להכין את המטבח  ואת החיך להכנה של המון מאכלים מרוקאיים.